Bernardo Silva z Manchesteru City nedávno poskytl obsáhlý rozhovor Sky Sports. V něm se podělil o své myšlenky na nadcházející mistrovství Evropy 2024, prestižní ocenění Ballon d’Or a své sportovní úspěchy.

Mluvil o výsledcích hlasování za rok 2023

Silva přiznal, že v roce 2023 skončil 8. v hlasování o Zlatém míči, ale nebyl kvůli tomu naštvaný. Věří, že individuální ocenění by pro fotbalistu neměla být samoúčelná:

„Na individuální ocenění se příliš nesoustředím. Na konci dne hrajeme týmový sport. V dnešní době tyto ceny často dostávají útočníci, protože dávají góly. Ale chápu, že k vítězství potřebujete dobrého brankáře, ale je to dobrý brankář, který se snaží vyhrát.“ obránci, záložníci – nejen góloví útočníci.“

Hlavní je tým, ne ocenění

Bernardo Silva zdůraznil, že úspěch týmu je pro něj důležitější než osobní úspěchy. Podle něj je vítězství v Lize mistrů mnohem čestnější než získání Zlatého míče:

„Vždy se snažím pomáhat spoluhráčům a dělám pro tým vše. Vítězství v Lize mistrů je nakonec mnohem důležitější než zisk Zlatého míče. Nikdy bych tuto trofej nevyměnil za osobní ocenění.“

V minulé sezóně byl Silva blízko k zisku ceny pro nejlepšího hráče roku – jeho tým vyhrál Ligu mistrů, Premier League i FA Cup. Ale letos City vypadli z Ligy mistrů ve čtvrtfinále a prohráli finále poháru, takže jejich šance na zisk Zlatého míče byly nižší.

Jakou trofej považuje Bernardo Silva za cennější – Zlatý míč nebo vítězství v Lize mistrů?
Silva řekl, že vyhrát Ligu mistrů je mnohem důležitější než vyhrát Zlatý míč. Nikdy by tuto trofej nevyměnil za osobní ocenění.
100%
Individuální ocenění, jako je Zlatý míč, by podle Silvy nemělo být pro fotbalistu samoúčelné. Věří, že k vítězství potřebujete dobře sehraný tým a ne jen skórující útočníky.
0%
Voted: 1